O nas

www.rodzinydawcow.pl, to nowa strona jakiej jeszcze w Polsce nie było

Jest to portal poświęcony dawstwu narządów przedstawionemu przez pryzmat doświadczeń osób, które w swoim życiu stanęły w obliczu śmierci swoich najbliższych, dzięki decyzji którą podjęły dały szansę chorym na drugie życie.

Społeczny ruch rodzin dawców istnieje w Polsce od kilku lat. W ubiegłym roku udało się zorganizować, w Domaniewicach, pierwsze ogólnopolskie spotkanie. W wyniku tego spotkania powstało na Śląsku Koło Rodzin Dawców. Celem jego działalności jest niesienie wsparcia tym, którzy nie uporali się jeszcze ze stratą bliskiej osoby, znajdują się na etapie przedłużające się żałoby, są zagrożeni wykluczeniem społecznym.

W tym roku, w Zawierciu, odbyło się kolejne ogólnopolskie spotkanie, tym razem miało ono na celu pogłębianie wiedzy wśród członków Koła, z zakresu tematyki samopomocowej.

Ale ruch rodzin dawców, to nie tylko wzajemna pomoc. To również edukacja społeczeństwa dotycząca dawstwa. Członkowie Koła biorą udział w różnego rodzaju akcjach promujących dawstwo, uczestniczą w warsztatach edukacyjnych dla młodzieży, współpracują z mediami lokalnymi oraz ogólnokrajowymi.

Te wspaniałe osoby, poprzez swój przykład, namawiają do tego, aby nie bać się podejmowania tematu transplantacji i rozmawiać o nim zwłaszcza w gronie rodzinnym.

Aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców przygotowano portal www.rodzinydawcow.pl.

Jest on przeznaczony zarówno dla rodzin dawców, jak i każdego kto chciałby uzyskać więcej informacji o aspektach związanych z dawstwem.

 

Portale tematyczne:

federacjapacjentow
przeszczeprodzinny
przeszczepienie